#twltava2019

08
06
2019
Leave your thoughts
Map Unavailable

Datum / čas
Date(s) - 08/06/2019 - 10/06/2019
10:00 - 17:00

Místo konání
Kemp Rožmberk nad Vltavou

Kategorie


Organizace akce

Den první: Vyšší Brod ⇒ Rožmberk (11,7 km)

Sejdeme se v sobotu 8. června v kempu v Rožmberku nad Vltavou nejlépe do 10 hodin. Vybalíme, rozbijeme tábor, nachystáme si věci na první sjezd a nejmenším možným množstvím aut se přesuneme do Vyššího Brodu, kde si půjčíme lodě/rafty, pádla, vesty a barely na věci.

První den se pojede jen necelých 12 kilometrů, což se spluje i kdybychom do vody ani nesáhli.

Po příjezdu do Rožmberka se střízliví řídící dobrovolníci vrátí pro auta do Vyššího Brodu. Tradičně pak jdeme na večeři do vyhlášené rybí restaurace kousek od kempu. Kdo by chtěl a pokud se to stihne, v Rožmberku je krásný hrad a je možné jít na prohlídku. Večer se k nám připojí Phil a Šárka.

Den druhý: Rožmberk ⇒ Nové Spolí / Český Krumlov (21,6 km)

Sbalíme se do aut a necháme si jen vodácké věci. Všechna auta se přesunou do Krumlova a jedním či dvěma, podle počtu řidičů, se vrátíme do Rožmberka.

Druhý den dojedeme až do kempu Nové Spolí na začátku Krumlova. Jitka se těší na výlet do Krumlova a každý, kdo se bude chtít přidat na procházku s večeří, je vítán. Já už třeba trestuhodně dlouho nebyl U dvou Marií. Z celého úseku je nejnáročnější volej před jezem ve Větřní. Loni poprvé za mnoho splutí Vltavy nefoukal protivítr a volej je fakt dlouhej. Jinak samá pozitiva a sociální jistoty.

Večer se volitelně otočíme pro v Rožmberku pozůstalé auto a nejlépe ho rovnou přesuneme na Zlatou Korunu, ať v pondělí už nemusíme ztrácet čas.

Den třetí: Nové Spolí ⇒ Zlatá Koruna (16,7 km)

Sbalíme si suché věci, ať se se do čeho převléknout na konci a po snídani rovnou jedeme.

Nejkrásnější úsek nejen díky splutí Krumlova a jeho jezů, ale Vltava pod Krumlovem je prostě najednou úplně jiná liga. Uvidíte.

Na Zlaté Koruně jsme loni objevili velmi příjemnou restauraci, kde můžeme vodu zakončit společnou hostinou.

Odkazy

Poznámky

 1. Pokud pojedete na raftu, je to voda ideální i pro naprosté začátečníky. Kromě “voleje” před jezem ve Větřní ani nevyžaduje žádný velký fyzický fond, Vltava hezky teče.
 2. Cestou je celkem snadno možné nabíjet telefony.

Doporučení

 1. Určitě si sežeňte/vezměte boty do vody. Buď se dají koupit speciální k tomu určené, ale dobře slouží jakékoliv zavazovací boty s plnou patou a špičkou, třeba tenisky. Šlápnout pod hladinou na neviditelný ostrý kámen nebo i střep je něco, co nechcete.
 2. Pro chronické mobilníky a dokumentátory je dobré koupit vodotěsný obal na telefon. Je k mání přímo v IngeTour.
 3. Opalovací krém a Panthenol. Na vodě to opaluje víc, než čekáte.
 4. Triko na vodu ideálně s dlouhým rukávem ochrání tělo před spálením líp, než krém. Sundat ho lze vždycky. Ve vedru i namočit a hned je tělu líp.
 5. Kraťasy pod kolena jsou to samé požehnání, jako triko v předchozím bodu. Kolena si fakt nechcete spálit. Nějakej Kořínek by mohl vypravovat, jak byl na každýho chytrej a pak jedinej spálenej. Ale nechce. Ještě dneska je mu stydno.
 6. Něco na hlavu je taky fajn.
 7. Pláštěnka nebo nepromokavá bunda. Vodní pánbu má smysl pro humor a občas dospěje k názoru, že vody pod lodí je nám málo.

Otevřené body

 1. Dejte vědět, kdo máte místo v autě a odkud jedete. Třeba budete mít cestou společnost.
 2. Také dejte vědět, pokud nemáte nebo nabízíte místo ve stanech. Všichni mít nemusí a nebo neradi spí sami.
 3. Kemp v Novém Spolí u Krumlova bývá celkem hlučný, takže můžeme spát i druhou noc v Rožmberku, ale myslím, že noc z neděle na pondělí bude klidnější, než co jsme zažili loni.

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.