Ochránkyně zvířat z facebooku – OZZF

22
03
2015
Leave your thoughts

Včera mne vytočila “Ochránkyně zvířat z facebooku”. Takhle jsem jí nazvala. Je to Matoušův termín. Ještě chci zakřičet: “Vraťte se madame k facebooku a přelakujte si nehty”. Úplně mne dostalo její podlé a nevychované chování. Ve chvíli kdy s Honzou pracujeme na zahradě přijíždí OZZF a zaparkuje tak, že zásadně ztíží průjezd vesnicí. Jestli už o člověku vypovídá, jak parkuje, pak tato dáma o sobě říká: “Na ostatní kašlu, vůbec je neberu v potaz, důležitá jsem já a moje pohodlí.”
Neviděla jsem ji, s Honzou navázala oční kontakt a hned uhla očima. Zdravit asi neumí, na to má nos moc nahoru. Asi se jde někam projít. Za chvíli jdu dát kobyle Gitě její každodenní extra výživu na její artritické klouby a staré tělo. Madame stojí na pastvině a natáčí si na mobil, pojem respekt k hranicím a cizímu pozemku jí asi nic neříká. Své malé dítě nechává stát venku a jsem to já kdo na holčičku dvakrát výstražně volá, že ten ohradník je zapnutý, když vypadá, že se chystá vlézt dovnitř dle příkladu madame OZZF. Ano, správně dávat dětem příklad, že hranice se nerespektují, že přece můžu dělat, cokoli se mi zamane, ohled na ostatní, respekt tsss… na to je ta dáma asi ještě příliš mladá.
Jsem člověk, který se na každého usmívá a ke každému přistupuje vstřícně. Preferuji přímé jednání, komunikaci na rovinu a jsem otevřená vyslechnout si jiné názory, respektuji, že lidé mají různé standardy. Ale tohle překročení hranic mne rozčílilo. “Nebudete si tady nic natáčet, vstoupila jste neoprávněně na cizí pozemek a já se od vás nenechám kyberšikanovat. Gita je starý kůň, je to má charita, chodí k ní veterinářka, má za sebou náročný sportovní život a ano je stará, ale žere a má radost ze života, šéfuje Lardovi a na utracení prostě není – ještě ne! A ano, já jsem také před deseti lety vypadala jinak….”
A co jsem neřekla: “Až vám bude osmdesát, tak už taky nebudete vypadat jako teď. Mám přijít k vám domů, natočit, jak se staráte o dítě a poslat to na sociálku? Necháte své malé dítě před ohradníkem a cizí ženská se stará, aby nedostalo ránu, zatímco vy porušujete zákon, abyste mne pak kyberšikanovala obrázkem vytrženým z kontextu?! Neviděla jste veterinární zprávy, závěry dvou veterinárních kontrol na udání o týrání zvířat se závěrem stav koně přiměřený jeho věku… ne nemáte kontext neznáte celý příběh, ale jste předvědčená, že máte pravdu.”
Co se mi ještě chce říct: “No jo stáří, to je asi fujky, fujky, na to se nemůžeme dívat. V dnešní době přeci plastičtí chirurgové tvrdí, že je naší povinností vypadat v osmdesáti na dvacet, že musíme zastavit čas. Jo stáří a šourající se babička, to se nám asi nechce přijmout, to je fujky fujky, já tady pláču. Takže utratit, protože to není libé našemu zraku? ”
Na facebooku v chatu Honza nabízel, že pokud vás to zajímá, ozvěte se, domluvíme se kdy můžete přijet na kafe uděláme si na vás čas a poslechneme si váš názor a vy zase náš. Kdepak slušnost a diskuze, jít někoho kyberšikanovat za jeho zády na to říkám já fujky fujky a já u toho pláču.
Vraťte se k facebooku a přelakujte si nehty, já už se vámi zabývat nebudu.